XC Championship

Event Details
Merchandise

Age Group Results

JB    IB    SB

JG    IG    SG

Team Aggregates

Results in PDF Files

These results are formatted to print neatly on 2 pages.

JB   IB   SB

JG   IG   SG

Team Aggregates

Inter-County Results

Anglian
Northern
South East
South West
back to previous page

These lists include all spelling corrections notified to us by noon on Sunday 21st February
and are shown simply to allow you to check the spellings of names.
This list will not be updated any more, but any spelling corrections notified before 3rd March
will be incorporated into the results.

Teams comprise up to 12 entries, of which only 8 are allowed to run.
Your name appearing here DOES NOT MEAN that you have definitely been selected to run on the day.

Leicestershire & Rutland Entries

Junior Boys

George Shephard, Ethan O'Shea, Luke Nuttall, Roman Watson-Quilter, Lucca Watson-Quilter, Ethan Ellison, Tom Wainwright, George Lowe, William Parry, Jamie Day, Owen Blair, Odhran Palmer-Holmes,

Intermediate Boys

Archie Banks, Joseph Pollard, Thomas Gostelow, Charlie McGlinchey, Charlie Hirst, Benjamin Rouse, Oliver Rouse, Luke Berryman, Hayden Greaves, Adam Bowley, Daniel Brown, George Palmer,

Senior Boys

Ben Dijkstra, Isaac Akers, Sam Stevens, Alfie Thompson, George Burnett, Tom Corby, Oliver Freer, Amrik Gill, Pascal Bouttier-Butler, Joshua Phillips, Tom Johnson, Finn Miskin-Young,

Junior Girls

Laura Aryeetey, Rachel Nealon, Mia Atkinson, Emma Richards, Grace Smith, Lottie Davidson, Rosie Timlock, Maya Stokes, Helen Braybrook, Henrietta Magill, Lizzie Clapp, Sophie Thorpe,

Intermediate Girls

Jordan Waine, Neve Grimes, Hannah Seager, Amy Hammersley, Rhea Cooper, Olivia Walklett, Hannah Ord, Paige Stevenson, Lottie Edwards, Sosia Moores, Maddie Freeman, Amy Saville,

Senior Girls

Lucy Jones, Alice Daniel, Caitlin Roper, Martha Clapp, Laura Mullin, Elizabeth Mulvaney, Fiona Brown, Chloe Foster, Mikela Gilmore, Asia Hamdorff, Victoria Preston, Angharad Conant,

back to previous page