print this page

Results in Various Formats

All Results (A4 PDF)
Team Points (A4 PDF)
booklet in PDF format, laid out for double-sided printing to make an A5 booklet

Results Booklet
basic text file for import to any other program

Simple Text File
PDF file with images of all field event recording cards

Field Cards (A4 PDF)

You can quickly show a specific result via the buttons below:

Select Age Group

JB     IB     SB

JG     IG     SG

Intermediate Girls Results

100m       R1     SF     F
200m       R1     SF     F
300m       R1     F
800m       R1     F
1500m       R1     F
3000m       F
80m H       R1     F
300m H       R1     F
1500m S/C       F
4x100m Relay       R1     F
High Jump       F
Long Jump       R1     F
Triple Jump       F
Pole Vault       F
Shot       R1     F
Discus       F
Javelin       F
Hammer       F
Inter Girls 100 metres - Round 1
First 2 and 6 fastest losers to Round 2
ES: 12.60 NS: 12.30 BP: 11.50
Heat 1 - wind: -0.4
119Emily CoopeDerby12.29ns
227Joy OgunleyeEssex12.66
371Ella RobertsSYork12.67
454Amy HillierMidd12.73
539Amelia BensonHumb12.78
673Ellie ShawStaff12.97
736AHannah KenwrightH&Wor13.16
Heat 2 - wind: +0.3
177Olivia OkoliSurrey12.00ns
253Erika YeboahMidd12.36es
365Abbey AnsonOxford12.38es
475Caitlin O'ReillySuff12.53es
523Pippa HineDorset12.92
672Brodie JonesSYork13.09
Heat 3 - wind: -0.1
178Charmont Webster-TapeSurrey11.92ns
283Cassie-Ann PembertonWMid12.14ns
359Nicola CaygillNland12.44es
485Leonie AshmeadeWYork12.46es
551Taylor HarryMersey12.96
11Ellie JacksonCheshdns
Heat 4 - wind: +1.3
142Magda CiencialaKent12.26ns
278ATosin SalamiSurrey12.38es
354AChinewe IwunzeMidd12.52es
440Hannah KynmanHumb12.59es
564Sophie MillsNotts12.70
689Abigail GalpinChIs12.78
736Cara ClarkeH&Wor12.97
Heat 5 - wind: +1.4
141Immanuela AliuKent12.09ns
233Ellie HodgsonHamp12.45es
39Maisey SnaithCamb12.46es
479Moyo OlokoSussex12.60es
560Jessica Young-RogersNland12.62
661Sola SowoleNYork12.70
735Megan TurtonH&Wor12.99
Qualifiers for Round 2
Semi-final A
lane
175Caitlin O'ReillySuff
29Maisey SnaithCamb
383Cassie-Ann PembertonWMid
453Erika YeboahMidd
577Olivia OkoliSurrey
641Immanuela AliuKent
727Joy OgunleyeEssex
865Abbey AnsonOxford
Semi-final B
lane
185Leonie AshmeadeWYork
254AChinewe IwunzeMidd
319Emily CoopeDerby
478ATosin SalamiSurrey
542Magda CiencialaKent
678Charmont Webster-TapeSurrey
759Nicola CaygillNland
833Ellie HodgsonHamp
ESAA Track & Field Championships -Gateshead - 8th / 9th July 2016
result printed at 12:35:16 on 08/07/16