NT-1
ESAA English Schools Cross Country Cup 2009
Regional Final - BarnetCopthall Stadium, Greenlands Lane, Hendon, London. - 14/11/09
Junior Boys
posnumbernameschooltime
posnumbernameschooltime
159Edward OliverBSHS12:30
391Richard FootmanHighgate13:51
223Daniel LandyWEdwards12:35
4058Joshua JewsonBSHS13:51
356Aaron CooperBSHS12:38
4124Callum MurrayWEdwards13:54
413Tommy BourneFitzWim12:39
4248Jake WilliamsonBridwtr13:54
57George ElliotEastwood12:39
4371Greg SinottColumbia13:58
636Laurence WillmoreSthndBoy12:44
4421Macauley JoynesWEdwards14:08
753Josh MannShoebry12:45
459Lloyd KingEastwood14:10
850Russell BeckShoebry12:49
4622Drew Klessa-SmithWEdwards14:10
931James BlenkinsopSthndBoy12:51
4715James RolfeFitzWim14:11
1075Ben HowardJPayne12:52
4854Thomas PudneyShoebry14:15
1177Lewis MarshallJPayne12:54
4961James CameronENF GS14:17
1268Joesph BrennanColumbia12:55
5060Andrew PriceBSHS14:20
1335John NutmanSthndBoy13:01
5128James TevenanCoopers14:22
1441Adam ThorpeStAlbBoy13:02
5264Antonio Paone MichaelENF GS14:27
1517Matthew SeagoFitzWim13:04
5327Ryan GoodayCoopers14:28
1634Benedict GreenwaySthndBoy13:06
545Oliver TooheyHighgate14:28
1749Jack BassettShoebry13:09
5562Mitchell MagonaENF GS14:31
1833Adam FosterSthndBoy13:11
5670Huey Glynn-JonesColumbia14:34
1952Adam JordanShoebry13:13
5729Nick WadeCoopers14:35
2014Peter BowenFitzWim13:15
5826Charlie DavisCoopers14:39
216Sam WillisHighgate13:16
5943Ben ChalmersBridwtr14:45
2232Benjamin CockrillSthndBoy13:18
6073Andreas DubignonJPayne18:07
2357James GroutBSHS13:19
6176Frasier MarshallJPayne18:09
2440Harrison PrykeStAlbBoy13:19
622Ben HopkinsHighgate18:12
2551Ben BurrowsShoebry13:20
6365Thomas RottierENF GS18:14
2611Joe RayEastwood13:20
644Joe LightHighgate18:15
278Daniel FrimleyEastwood13:22
6566George WallisENF GS18:18
2820Mason IleyWEdwards13:29
6663Glenn MiddletonENF GS18:23
2974Patrick HeskethJPayne13:31
6767Philip BallColumbia18:28
3012Alex SteelesEastwood13:31
6869Luis BuxtonColumbia18:29
3178Sam NelanJPayne13:33
6925Tom DanceCoopers18:33
3210James NadinEastwood13:35
7044Matthew LeeBridwtr18:34
3318Josh ThornFitzWim13:35
7145Kieran LupiniBridwtr18:37
3455George CookBSHS13:37
7242Peter WoodStAlbBoy18:38
3516Gregg SandsFitzWim13:38
7347Andrew WhitakerBridwtr18:43
3639Daniel MyersStAlbBoy13:40
7437Henry AmosStAlbBoy18:56
3738Oliver EdmondStAlbBoy13:41
7546Harry WhelanBridwtr18:58
383Daniel LightHighgate13:51


posschoolcounterspoints
1Southend High School for Boys, Southend-on-Sea, Essex6 9 13 1644
2Shoeburyness High School, Southend-on-Sea, Essex7 8 17 1951
3The Bishop's Stortford High School, Bishop's Stortford, Hertfordshire1 3 23 3461
4The FitzWimarc School, Rayleigh, Essex4 15 20 3372
5St John Payne Catholic Comprehensive School, Chelmsford, Essex10 11 29 3181
6The Eastwood School, Leigh-on-Sea, Essex5 26 27 3088
7St Albans School, St Albans, Hertfordshire14 24 36 37111
8William Edwards School and Sports College, Grays, Essex2 28 41 44115
9Highgate School, London, London21 38 39 54152
10St Columba's College, St Albans, Hertfordshire12 43 56 67178
11The Coopers' Company and Coborn School, Upminster, Essex51 53 57 58219
12Enfield Grammar School, Enfield, Middlesex49 52 55 63219
13Bridgewater Middle School, Berkhamsted, Hertfordshire42 59 70 71242