National Track & Field Championships

Gateshead Stadium

Friday 9th & Saturday 10th July 2004


back to information page

Full list of entries

This is the full list of entries for the National Track & Field Championships submitted by team managers. Please check that the spelling of names is correct. If there are any errors please contact the ESAA now so that corrections can be made in time to be printed in the programme and on tee-shirts.

Senior Boys

100mAnthony LovellEssex
100mSimeon WilliamsonMiddlesex
100mCarlton CampbellAvon
100mDanny ToplissLincolnshire
100mJonathan GrimwadeSomerset
100mTunde BalogunLondon
100mDuayne BovellKent
100mMartin ChomaniczStaffordshire
100mJamie GillStaffordshire
100mRyan ScottAvon
100mAyotunde PayneLondon
100mDaniel WhittakerLancashire
100mCraig GordonShropshire
100mCraig PickeringBuckinghamshire
100mPaul MooreNorthumberland
100mMichael MazuarirwofaCleveland
100mJonathan HampseyDerbyshire
100mGary AtkinsonGreater Manchester
100mFitzroy FalconerWest Midlands
100mAdam RobsonCleveland
100mStephen KempLeicestershire & Rutland
100mJohn BainesCleveland
100mEberechi EseonuLincolnshire
100mLyndon SaundersWest Midlands
100mHamish SmailesCumbria
100mIan StandishMerseyside
100mWade Bennett-JacksonSussex
100mDaniel WarmanNorth Yorkshire
100mRichard SpraggCornwall
100mAlex ColeySouth Yorkshire
100mCarl DickinsonLancashire
200mSimon FarendenDerbyshire
200mTim BradfordGreater Manchester
200mAndrew StarnesCambridgeshire
200mDean DanielCleveland
200mJames DigbyNorfolk
200mMarimba Odundo-MendezHampshire and Vectis
200mLiam ReynoldsCambridgeshire
200mAlex WilliamsWest Midlands
200mJulian ThomasWest Midlands
200mChristian LeeLincolnshire
200mAndrew OwensMerseyside
200mJamahl Alert-KhanHertfordshire
200mJason HussainSussex
200mPaul JudsonNottinghamshire
200mSomto EruchieLeicestershire & Rutland
200mTom HenryWest Yorkshire
200mJohn TaylorSuffolk
200mJameil RoachLondon
400mBenjamin HigginsSuffolk
400mGareth DoddHertfordshire
400mMitchell RhodesWest Yorkshire
400mSet OshoSussex
400mRobin McCorquodaleMiddlesex
400mSteven GreggDerbyshire
400mBrad StimsonLincolnshire
400mVictor BarzeyKent
400mRichard BuckNorth Yorkshire
400mRichard StrachanWest Yorkshire
400mTyrone CrowNorth Yorkshire
400mRick YatesGreater Manchester
400mMartyn RooneySurrey
400mRyan ThomasSurrey
400mJoe WaymanNottinghamshire
400mNick LeaveyKent
800mAlan PiggfordCleveland
800mSteven FennellKent
800mBen GreenCheshire
800mLee BowronMiddlesex
800mTom DruceChannel Islands
800mJon LongEssex
800mMichael RimmerMerseyside
800mMichael SawreyCumbria
800mPaul LipmanHertfordshire
800mSteven PogueCleveland
800mTim HaughianSurrey
800mStuart MorelandMerseyside
800mDavid ProcterGreater Manchester
800mBen HardingHampshire and Vectis
800mJames MinterCleveland
800mMyles BarrettStaffordshire
800mAndrew WhetstoneBedfordshire
800mCraig MaudLeicestershire & Rutland
800mJoe Van Der ToornSurrey
800mGary BristowGreater Manchester
800mRichard HillNottinghamshire
800mMatthew ArmstrongDurham
800mRichard WarburtonNottinghamshire
800mRoss GloverNorthamptonshire
1500mTom SnowEssex
1500mChristopher GillespieOxfordshire
1500mMartin MashfordHampshire and Vectis
1500mPaul StocktonCleveland
1500mAlex FelceGloucestershire
1500mJonathan RandleSussex
1500mPaul ErwoodBuckinghamshire
1500mKirk WilsonNorthumberland
1500mOliver HoldenWest Midlands
1500mFrank BaddickDevon
1500mJames PhillipsonGreater Manchester
1500mRyan StephensonNorthumberland
1500mAnthony MoranGreater Manchester
1500mMichael SmartHertfordshire
3000mJames EllisHampshire and Vectis
3000mChris RimmerShropshire
3000mDaniel PettitCambridgeshire
3000mDaniel WattsCambridgeshire
3000mDavid AwdeAvon
3000mCraig IvemySussex
3000mLewis TimminsNorthumberland
3000mMatthew Barnes-SmithSuffolk
3000mKeith GerrardMerseyside
3000mSean DirraneWest Yorkshire
3000mKelvin HardySuffolk
400m HurdlesRichard HerdsmanHumberside
400m HurdlesAndrew TippetOxfordshire
400m HurdlesTom ZbaraskiLeicestershire & Rutland
400m HurdlesDarren LewisWest Midlands
400m HurdlesOgadima DuraEssex
400m HurdlesCraig Crawford GranvilleDurham
400m HurdlesKieran FlanneryNorthumberland
400m HurdlesZe SandellWarwickshire
400m HurdlesShaun MulliganKent
400m HurdlesEdward HarrisonKent
400m HurdlesGareth WiltshireWiltshire
110m HurdlesAlex RowberryDorset
110m HurdlesCraig FranceCheshire
110m HurdlesRyan McNamaraBedfordshire
110m HurdlesRobert JamesWest Midlands
110m HurdlesJack SingletonSomerset
110m HurdlesJordan FlearyCumbria
110m HurdlesCarlos HolderGreater Manchester
110m HurdlesJoe TennyHertfordshire
2000m SteeplechaseTom RussellCornwall
2000m SteeplechaseAdrian HollidayCumbria
2000m SteeplechaseMatthew DickensonAvon
2000m SteeplechaseDavid MarshGreater Manchester
2000m SteeplechaseMatthew CareyMiddlesex
2000m SteeplechaseEnrique MelinEssex
2000m SteeplechasePaul SimnerWest Midlands
2000m SteeplechaseJoe HoldenWest Midlands
2000m SteeplechaseLiam SmythBedfordshire
2000m SteeplechaseDaniel QuinnEssex
2000m SteeplechaseChris HartLancashire
2000m SteeplechaseNathan ShrubbNorthumberland
2000m SteeplechaseDaniel RussellMiddlesex
2000m SteeplechaseGary TaylorBerkshire
High JumpOliver SweeneyBedfordshire
High JumpKevin SempersHumberside
High JumpMichael WhitehouseSurrey
High JumpAsh PhillipsHereford & Worcestershire
High JumpAdam HeslopMerseyside
High JumpJohn StaceyDurham
High JumpSimon PhelanChannel Islands
High JumpPeter RingelGreater Manchester
High JumpJamie ThomasWest Midlands
Long JumpAndrew StanilandWest Yorkshire
Long JumpJ.J. JegedeEssex
Long JumpGreg RutherfordBuckinghamshire
Long JumpJoey Addai-PokuMiddlesex
Long JumpSteve SmallDorset
Long JumpDanny HarrisDevon
Long JumpElliott O' NeillCheshire
Long JumpIke MbaSurrey
Long JumpLouis MooreStaffordshire
Long JumpDavid HughesBedfordshire
Triple JumpMike OkoigunMiddlesex
Triple JumpEzekiel EwuloLondon
Triple JumpAdam ChandleyMerseyside
Triple JumpPhilip JarrettSouth Yorkshire
Triple JumpJames TownsendWiltshire
Triple JumpShaun BattHertfordshire
Triple JumpAnthony MattisAvon
Triple JumpDexter NicolsLondon
Triple JumpGraham JacksonDurham
Triple JumpGraeme MatthewsMerseyside
Triple JumpJoe Evling-WhiteLincolnshire
Triple JumpDaniel StockdaleGreater Manchester
Pole VaultMartin VincentWarwickshire
Pole VaultSteve CarpenterSurrey
Pole VaultLawrence SteeleLancashire
Pole VaultKeith HighamCumbria
Pole VaultGareth LapsinsLancashire
Pole VaultMichael FinchHumberside
ShotJake BabbAvon
ShotWilliam LowndesCheshire
ShotRichard ParkerStaffordshire
ShotBen LawrenceStaffordshire
ShotJames HollandSomerset
ShotIan TuckerCornwall
ShotDaniel HepplewhiteDorset
ShotNathaniel SeamanLeicestershire & Rutland
ShotAndre DavisEssex
ShotAlastair DaviesHampshire and Vectis
ShotAndrew BennettHampshire and Vectis
ShotDavid BulleyMerseyside
ShotAlexander DresnerBerkshire
ShotTony NicholsonSuffolk
ShotMatthew WooleyNottinghamshire
ShotJoel CapperBedfordshire
ShotKieran KellyWiltshire
ShotBobby LockwoodLondon
DiscusGregg NixonStaffordshire
DiscusSimon CookeSussex
DiscusDavid ColemanKent
DiscusChuma MbanefoMiddlesex
DiscusGavin HillCleveland
DiscusRobert BridgewaterWest Midlands
DiscusSam HerringtonLeicestershire & Rutland
DiscusJames HylandNorthamptonshire
DiscusChris HorneDevon
DiscusTom ToalLeicestershire & Rutland
DiscusAndrew ThomasWest Midlands
DiscusPaul SimpsonCumbria
JavelinBen FisherMerseyside
JavelinFergus MacdiarmidSomerset
JavelinAllandre JohnsonMiddlesex
JavelinTyson JohnsonWest Midlands
JavelinPaul McKownMerseyside
HammerAmir WilliamsonKent
HammerMichael BombaMerseyside
HammerOliver GreensladeSomerset
HammerSean PennyGloucestershire
HammerNnamdi EfobiMiddlesex
HammerMark CovingtonSurrey
HammerJamie EarleEssex
HammerAlex HitchensCornwall
HammerDaniel Barton-SmithHampshire and Vectis
HammerSimon BissellGreater Manchester
HammerJason JosephMiddlesex